اهمیت زبان فرانسه

لازم از قبل از شروع روند آموزش زبان فرانسه، اطلاعاتی در خصوص این زبان داشته باشید. زبان فرانسه (la langue française) زبانی زیبا از مجموعه زبان های هندو اروپایی است. این زبان همانند زبان های ایتالیایی و اسپانیایی ریشه لاتین دارد.

امروزه زبان فرانسه در بیش از ۳۰ کشور دنیا به عنوان زبان مادری یا زبان رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن، زبان فرانسه تنها زبانی است که در ۵ قاره دنیا به عنوان زبان مادری یا رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

طبق برآوردها بالغ بر ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند. در بسیاری از سازمان های بین المللی، زبان فرانسه حتی به عنوان زبان اول و قبل از زبان انگلیسی به رسمیت شناخته می شود.

 

برای آموزش زبان فرانسه از کجا شروع کنیم

حال تا حدودی با اطلاعات اولیه زبان فرانسه آشنا شدیم، بهتر است اولین قدم ها برای شروع آموزش زبان فرانسه را بدانیم.

  • آشنایی با کلیت زبان فرانسه

قبل از شروع آموزش هر زبان، لازم است با کلیات آن زبان از جمله ریشه، کاربردها، زمان تقریبی آموزش و سطوح مختلف آن آشنا شوید.  بدین منظور توصیه می کنیم حتما قبل از شروع آموزش زبان فرانسوی با متخصصین این امر مشاوره نمایید.

در قدم اول باید بدانید که شروع به یادگیری زبان فرانسه به صورت خودآموز توصیه نمی شود. با توجه به ساختار دستوری متفاوت زبان فرانسه با زبان انگلیسی، بهتر است آموزش این زبان را با مدرس آغاز نمایید.

  • انتخاب بهترین آموزشگاه زبان فرانسه

پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص زبان فرانسه، مهمترین قدم انتخاب در آموزش زبان فرانسه، انتخاب بهترین آموزشگاه زبان فرانسه می باشد. متاسفانه در ایران، تعداد موسساتی که به صورت تخصصی و تنها بر روی آموزش یک زبان متمرکز هستند، بسیار پایین است.

نمرکز بر روی تنها یک زبان به ارتقا کیفیت آموزش می انجامد. و ما در انستیتو میلاد مفتخر انجام این مهم بوده و در زمره معدود موسساتی هستیم که تنها بر روی آموزش زبان فرانسوی متمرکز می باشیم.

  • انتخاب بهترین متد آموزش زبان فرانسه

متد به معنای روش و ابزار تدریس می باشد. انتخاب روش تدریس مناسب در کنار استفاده از کتاب ها و منابع آموزشی مناسب، در روند آموزش شما بسیار مهم هستند.

  • دلسرد و نا امید نشدن

ماه های ابتدای آموزش زبان فرانسوی بسیار مهم هستند. برخی از زبان آموزان بسیار زود دلسر شده و روند آموزش را اها می کنند. غافل از اینکه بخش شیرین آموزش به زودی و پس از پشت سر گذاشتن یکی دو ماه به زودی فرا می رسد.

 

آموزش زبان فرانسه

نحوه یادگیری زبان فرانسه

اگر شما از آن دست افرادی هستید که تنها کتاب دستور زبان می خوانید یا فقط می خواهید با گوش کردن به موزیک های فرانسوی، این زبان را بیاموزید، در هر دو حالت، روش یادگیری زبان فرانسه را اشتباه انتخاب کرده اید.

برای تسلط به زبانی خارجی می بایست روی چهار مهارت زبانی تمرکز نمود. مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و فهمیدن. دوره آموزش زبان فرانسه ای مناسب است که به صورت همزمان و از همان ابتدای روند آموزش بر روی هر ۴ مهارت کار نماید.

در کنار شرکت در کلاس، می بایست فعالیت های خارج از کلاس را نیز در نظر گرفت. فعالیت هایی مانند تلویزیون تماشا کردن، رادیو و پادکست گوش کردن، استفاده از منابع نوشتاری مانند مجلات فرانسوی، نوشتن متن های کوچک مانند خاطرات روزانه (برای سطوح مقدماتی) و متن های بزرگ مانند نوشتن نامه های رسمی (برای سطوح پیشرفه تر) و استفاده از منابع آموزشی مورد اعتماد در فضای مجازی.

آموزش زبان فرانسه مبتدی

طبق استاندارهای موجود، سطوح A1 و A2 به عنوان سطوح مبتدی زبان فرانسه شناخته می شوند. زبان آموز در این سطوح با مقدمات و کلیات ساختار زبان فرانسه و همچنین با لغات و اصطلاحات مورد استفاده روزانه آشنا می شود.

انتخاب روش های آموزشی مناسب در کنار استمرار در روند آموزش، از مهمترین اصول آموزش زبان فرانسه مبتدی می باشد. وزن گرامر در سطوح ابتدایی نسبتا بالا بوده و زبان آموز می بایست زمان مناسبی را جهت حل تمرین های مرتبط، اختصاص دهد.

آموزش زبان فرانسه متوسط و بالاتر از متوسط

در سطوح B1 و B2 زبان فرانسه که متوسط و بالاتر از متوسط نامگذاری می شوند، اهمیت درک شنیداری و گسترده تر کردن دامنه لغات و اصطلاحات بیشتر می شود.

در این سطوح، گرامر نیز به سطح پیشرفته رسیده و تقریبا تا انتهای سطح B2، گرامر این زبان دلنشین پایان می یابد. در این سطوح رجوع مستمر به منابع صوتی و تصویری جز لاینفک آموزش زبان خواهد بود.

در پایان سطح B2 مشا قادر خواهید بود مانند فردی فرانسوی صحبت کرده و مکالمات را متوجه شوید.

 

آموزش زبان فرانسه پیشرفته

سطح پیشرفته زبان فرانسه سطوح C1 و C2 را شامل می شود. تفاوت سطح C1 و B2 را می توان حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد در نظر گرفت. افرادی که در سطح پیشرفته آموزش زبان فرانسه قرار دارند، می بایست از دامنه لغات و اصطلاحات بسیار گسترده ای بهره مند باشند. به نحوی که بتوانند در موضوعی تخصصی برای مدت حداقل۲۰ دقیقه برای افراد فرانسوی زبان سخنرانی نمایند.

در خصوص درک شنیداری و مهارت نوشتن نیز، در بالاترین سطح زبانی ممکن قرار خواهند گرفت.

 

یادگیری سریع زبان فرانسه

امروز و در میانه زندگی صنعتی، عنصر بسیار مهم برای همه افراد زمان است. این مهم حتی به تغذیه ما نیز سرایت کرده و به دنبال غذاهایی با طبخ سریع و مدت آماده سازی پایین هستیم.

اما نباید از این نکته غافل شده که روند آموزش زبان فرانسه و هر زبان دیگری، روندی زمانبر بوده که در طی بازه زمانی خاصی امکان پذیر خواهد بود. آموزش زبان، مانند ظرف آبی است که می بایست قطره قطره در آن آب ریخت تا ظرفیتس تکمیل شود. آموزش زبان خارجی نیز بدین ترتیب است هر چند که ظرفیت آموزش مطالب جدید در آموزش زبان فرانسه، هیچگاه تکمیل نمی شود.

همانطور که در پیش تر نیز اشاره گردید، روش هایی علمی برای سریع تر کردن روند آموزش زبان فرانسوی وجود دارد. این روش های را می توان در یک جمله خلاصه نمود. اگر به دنبال یادگیری سریع زبان فرانسه هستید، سعی کنید برای مدتی به زبان فرانسه زندگی کنید.

یعنی از تغییر زبان گوشی تلفن همراه و کامپیوتر و سایر دستگاه ها گرفته تا چت کردن و تفریح و تماشای تلویزیون، همگی می بایست به زبان فرانسه انجام شود.

بلی، متاسفانه هنوز تا امروز، معجزه و یا حتی واکسنی برای یادگیری خیلی سریع زبانی خارجی معرفی نشده و تنها راه، آموزش صحیح و اصولی، تلاش و کوشش سخت و گذاشتن زمان زیاد، می باشد.

آموزش رایگان زبان فرانسه

ما در انستیتو میلاد و با توجه به سوابق تحصیلی و تجربه سال ها تدریس، سعی کرده ایم، روند آموزش زبان فرانسوی را سرعت و سهولت ببخشیم. بدین منظور علاوه بر فعالیت و تولید محتوی در شبکه های اجتماعی، محتوی آموزش زبان فرانسوی بسیار کاربردی و از پایه را از طریق وبسایت مجموعه، در اختیار دوست داران زبان فرانسه قرار می دهیم.

محتوی آموزشی که ما برای شما تهییه می کنیم، از سطوح مبتدی آغاز و تا سطوح متوسط و پیشرفته ادامه می یابد. این محتوی بر پایه تقویت مهارت های مختلف زبانی طراحی و تهییه شده است.

محتوی تولید شده این مجموعه در دسته های گرامر زبان فرانسوی، مکالمه زبان فرانسوی، درک شنیداری زبان فرانسه، ویدئو های آموزشی و همچنین منابع آموزشی شامل کتاب های آموزش زبان فرانسه می باشد.

هر کدام از دسته ها، خود نیز شامل زیر مجموعه ای جداگانه به منظور تسهیل و تعمیق آموزش زبان فرانسه می باشد.

امیدواریم آموزش رایگان زبان فرانسوی که از سوی انستیتو میلاد در اختیار شما قرار می گیرد، بتواند به روند آموزش شما عزیزان شتاب بیشتری ببخشد.

 

سوالات متدوال: 

گام های اولیه آموزش زبان فرانسه چیست؟

نخست باید با کلیت و کاربردهای زبان فرانسه آشنا شوید. بدین منظور می توانید به وبلاگ ما مراجعه و مقالات مرتبط را مطالعه نمایید. سپس بهتریم موسسه زبان فرانسه را برای آموزش انتخاب کنید. پس از آن نوبت به تلاش بی وقفه می رسد.

برای تسلط به مکالمه زبان فرانسه باید تا به چه سطحی از زبان برسم؟ 

در اکثر مواقع، رسیدن به سطح B2 شما را در سطح خوبی از مکالمه قرار می دهد. به شرط آنکه در هر چهار مهارت به این سطح برسید و نه اینکه فقط در گرامر.

سطوح پیشرفته زبان فرانسه چه سطوحی هستند؟

سطوح C1 و C2 مقاطع پیشرفته زبان فرانسه هستند. از شما دعوا می شود به مراجعه به وبلاگ ما و جستجوی واژه سطوح زبان فرانسه، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

منابع رایگان آموزش زبان فرانسه را معرفی نمایید؟

ما بر روی وبسایت انستیتو میلاد، منابع درسی و آموزشی رایگانی را برای استفاده شما عزیزان قرار داده ایم. بدین منظور از منوی سایت به صفحه آموزش زبان فرانسه رجوع و از منابع رایگان آموزشی در سطوح مختلف، بهره مند شوید