آموزش آنلاین زبان آلمانی
ژوئن 9, 2020
سیزدهمین نسخه از مجله آموزشی زبان فرانسوی
ژوئن 14, 2020

سطوح مختلف زبان آلمانی

سطوح مختلف زبان آلمانی توسط سازمان C E F R تعریف شده است، که مشخص کننده ی تسلط شما به زبان آلمانی می باشد. تصویر زیر نشانگر سطوح مختلف زبان آلمانی است:


توضیحات سطوح مختلف زبان آلمانی

 سطوح مقدماتی زبان آلمانی شامل A1 و A2 می باشد.

سطح مهارت
 

A1

  – متقاضی قادر به استفاده از کلمات روزمره و جملات ابتدایی که در رابطه با نیاز های عمومی و شخصی می باشد.

– متقاضی قادر به معرفی خود و مطرح کردن سوالاتی در ارتباطات روزانه خود می باشد.

 

A2

   -متقاضی پس از پایان این سطح قادر به درک و استفاده از کلمات بسیار در ارتباط با موضوعات مشخص، مانند : اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف، می باشد

–  می تواند در موقعیت های ساده و معمول منظور خود را بیان نماید .

 سطوح میانی زبان آلمانی شامل B1 و B2 می باشد.

سطح

مهارت

 

B1

    –    متقاضی پس از پایان این دوره  آموزشی، نکات اصلی را فهمیده و قادر به استفاده از زبان استاندارد در گفتگو ها در مورد مسائل آشنا می باشد.

– متقاضی از پس مشکلات خود هنگام سفر به آلمان و اتریش بر می آید.

– متقاضی می تواند با استفاده از جملات ساده و پیوسته در رابطه با موارد آشنا و مورد علاقه خود، صحبت نماید.

 

B2

  –   متقاضی می تواند نکات اصلی متون دشوار در مورد مطالب مشخص را درک نماید و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را پیگیری نماید. (به عنوان مثال می تواند در یک کلاس درس به زبان آلمانی شرکت کند و متوجه گفت و گو ها شود)

–     متقاضی توانایی آن را خواهد داشت تا بدون آمادگی قبلی، روان و پیوسته صحبت نماید. به گونه ای که یک گفتگوی عادی با فردی که زبان مادریش است، بدون هیچ مسئله ای برای هر دو طرف به راحتی امکان پذیر باشد.

سطوح پیشرفته زبان آلمانی شامل C1 و C2 می باشد.

سطح

مهارت

 

C1

–    متقاضی می تواند متون طولانی شامل بخش بزرگی از واژه های سطح بالا را درک نموده و مواردی را که به اختصار مورد اشاره واقع شده اند را درک نماید.

–   متقاضی می تواند بدون هیچ گونه آمادگی، روان صحبت نماید بدون اینکه در جستجوی معنی لغتی بگردد.

 

C2

–    در این سطح از دوره زبان آلمانی متقاضی آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچ گونه مشکلی متوجه می شود.

–    می تواند اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع مختلف را جمع بندی کرده و در این مورد دلایل یا توضیحات مربوطه را پیوسته بیان نمایید.


مدرک زبان آلمانی

افرادی قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان یا کشور اتریش را دارند باید در آزمون زبان آلمانی سطوح B شرکت کنند. هر کدام از دانشگاه های آلمان با توجه به رتبه بندی و شرایط خود از هر داوطلب، مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 را می خواهند. (البته بیشتر دانشگاه های آلمان مدرک زبان آلمانی B2 را می خواهند). آزمون زبان آلمانی بدلیل پرطرفدار بودن هر ماه در ایران و موسسات معتبر زبان آلمانی برگزار می شود، و نمرات آن توسط دانشگاه های آلمانی معتبر است. مدرک زبان آلمانی سطح B2 برای دریافت ویزای کشور آلمان ضروری می باشد.

متقاضیانی که برای یادگیری زبان آلمانی از کلاس های آموزشی زبان آلمانی استفاده نکرده اند و به صورت خودآموز آن را فراگرفته اند، می توانند با مراجعه به سایت گوته در آزمونی آزمایشی شرکت کنند تا میزان یادگیری خود را از این آزمون بسنجند. لازم به ذکر است این آزمون، مهارت های شنیداری، گفتاری و نوشتاری را نمی سنجد، و فقط به بررسی کلی از سطح دانش فرد می پردازد.
تهیه و تنظیم : سالار اقبالی
برای مشاوره با کارشناسان انستیتو میلاد در خصوص دوره های آنلاین و حضوری آموزش زبان آلمانی و یا مشاوره مهاجرت به آلمان و اتریش با شماره های 02188877742 و 09013239008 تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *