مـعـرفـی کـشـور هـای فـرانـسـه زبـان
ژانویه 11, 2020
نشریه اینترنتی آموزش زبان فرانسه، نسخه هفتم
ژانویه 15, 2020

شگفتی های سوئیس

کشور کوچک سوئیس به سرزمین کوهستان ها، شکلات، ساعت و پیست های اسکی معروف است. در هر نقطه از کشور سوئیس شما مناظر زیبا و شگفت انگیزی را خواهید دید.

سوئیس یکی از نقاط مهم گردشگری می باشد و سالانه میلیون ها نفر از این کشور دیدن میکنند. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور، با توجه به دریاچه های متعدد و رشته کوه های آلپ، اکو توریسم (écotourisme) یا طبیعت گردی است.

این کشور همچنین، مقصدی رویایی برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت شغلی می باشد. در این کشور زبان فرانسه، زبان آلمانی و زبان ایتالیایی صحبت می شود. همچنین بخش کوچکی از مردم سوئیس به زبان رومانش که زبانی محلی است صحبت می کنند.

مدارس آموزش زبان فرانسه و آلمانی این کشور، در زمره موفق ترین مدارس قاره اروپا به شمار می روند.

شگفت انگیزترین شهرهای سوئیس

• زوریخ (‏Zurich‏ )‏‏‏

زوریخ بزرگترین شهر کشور سوئیس و یکی از زیباترین آن هاست.زوریخ با وجود50 موزه و بیش از 100 گالری پایتخت فرهنگی سوئیس می باشد.

 

• لوزان (Lausanne)

لوزان یکی دیگر از شهرهای بزرگ سوئیس در کنار رودخانه ژنو است. لوزان شهر جذابی برای دوستداران المپیک و اسکی می باشد. لوزان شهر مورد علاقه ی بسیاری از نویسندگان دنیا هست، از جمله ارنست همینگوی که در این شهر زندگی میکرده.

 

• لوگانو (Lugano)

لوگانو در جنوب سوئیس واقع شده. مردم در این شهر به زبان ایتالیایی و زبان فرانسوی صحبت میکنند. لوگانو دارای آب و هوای معتدل می باشد. از جاذبه های گردشگری این این شهر میتوان به کلیساها ، کتابخانه و چندین موزه اشاره کرد.

 

• لوسرن (Lucerne)

لوسرن در بخش آلمانی کشور سوئیس واقع شده است. لوسرن یکی اززیباترین شهرهای دنیا است . از جاذبه های دیدنی این شهر میتوان به پل Chapel و برج آب (water tower ) اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *