مزیت استفاده از مجلات آموزشی آنلاین زبان فرانسه
مارس 3, 2020
قصد مهاجرت به کدام کشورها را دارید
مارس 3, 2020

چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (2)

امروزه آموزش زبان فرانسه در سراسر دنیا بر پایه چهارچوبی استاندارد پایه ریزی می شود. سعی ما در انستیتو میلاد، پیشرفتن بر پایه استاندارد چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها بوده و در دوره های حضوری و مجازی آموزش زبان فرانسه، بر روی هر چهار قابلیتی که برای تسلط به یک زبان خارجی نیاز است، پیش می رویم.
ما همواره با پایش و تحلیل روش های نوین آموزش در کشورهای فرانسه زبان، خود را به روز کرده و با استفاده از تکنیک های مختلف مانند، تدریس کتاب های استاندارد، تماشای فیلم، خواندن کتاب و مجله فرانسوی، زبان آموزان را در رسیدن به اهدافشان همراهی می نماییم.

چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها
در قالب این چهارچوب و در شورای اروپا، ابزارهایی به منظور طراحی و اجرای روش های خلاقانه در برنامه های آموزشی زبان های خارجی به کار گرفته می شوند. این ابزارها بر پایه نیازهای زبان شناختی، دانش زبان و همچنین چگونگی به کار گیری زبان در راستای رسیدن به “آستانه” ارتباطی تعریف می شوند. چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها، به زبان فرانسه (Cadre européen commun de référence pour les langues)، یا به صورت مخفف (CECRL) ، مهارت های زبانی را در شش سطح A1 تا C2 تعریف می کند. این شش سطح را می توان در سه دسته اصلی کاربران مبتدی، مستقل و با تجربه، جای داد. در هر سطح توانایی های زبان آموز در انتهای دوره با عبارت ” من می توانم” مشخص خواهد شد.

سطح A2 – سطح متوسط
• مدت زمان تقریبی: در چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها، برای دسترسی به سطح A2، مستقلا 100 ساعت و با احتساب 100 ساعت آموزش سطح A1، مجموعا 200 ساعت آموزش پیش بینی شده است.
• درک شفاهی: من می توانم اصطلاحات و لغات بسیار رایج در مورد مطالبی که از نزدیک با آنها در ارتباط هستم، مانند، خودم، خانواده ام، محیط پیرامونم و هچنین خرید هایم را متوجه شوم. من همچنین می توانم موارد ضروری را از آگهی ها و پیام های ساده و واضح استخراج نمایم.
• درک مطلب: من می توانم متون کوتاه و بسیار ساده و همچنین نامه های شخصی را را متوجه شوم. من می توانم اطلاعات مشخصی را از آگهی ها، دفترچه های راهنما، فهرست ها و همچنین برنامه های زمان بندی استخراج نمایم.
• صحبت کردن (مشارکت در بحث):
 به شرطی که مخاطب آماده تکرار یا بیان جملات با سرعت بسیار پایینی باشد، من می توانم با او ارتباط بر قرار نمایم. من می توانم سوالاتی ساده در خصوص مسائل روزمره و همچنین نیازهایی که در لحظه دارم را پرسیده و به موارد مشابه پاسخ دهم.
 من می توانم در خصوص تبادل اطلاعات ساده و مستقیم و همچنین فعالیت های روزمره به صحبت بنشینم. حتی اگر تمامی موارد مورد بحث در مکالمه را متوجه نشوم، می توانم تبادل اطلاعاتی ساده و خلاصه انجام دهم.

• صحبت کردن (بیان نظرات به صورت پیوسته): من می توانم با استفاده از مجموعه ای از اصطلاحات و جملات، خانواده ام، سایر افراد، شرایط زندگی ام، تحصیلات و همچنین فعالیت های حرفه ای جاری ام به زبان ساده بیان نمایم.
• نگارش: من می توانم نکات و پیام های ساده و کوتاه را بنویسم. من همچنین می توانم نامه های ساده مانند تشکر را نگارش کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *