قصد مهاجرت به کدام کشورها را دارید
مارس 3, 2020
چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (4)
مارس 3, 2020

چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها (3)

امروزه آموزش زبان فرانسه در سراسر دنیا بر پایه چهارچوبی استاندارد پایه ریزی می شود. سعی ما در انستیتو میلاد، پیشرفتن بر پایه استاندارد چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها بوده و در دوره های حضوری و مجازی آموزش زبان فرانسه، بر روی هر چهار قابلیتی که برای تسلط به یک زبان خارجی نیاز است، پیش می رویم.
ما همواره با پایش و تحلیل روش های نوین آموزش در کشورهای فرانسه زبان، خود را به روز کرده و با استفاده از تکنیک های مختلف مانند، تدریس کتاب های استاندارد، تماشای فیلم، خواندن کتاب و مجله فرانسوی، زبان آموزان را در رسیدن به اهدافشان همراهی می نماییم.

چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها
در قالب این چهارچوب و در شورای اروپا، ابزارهایی به منظور طراحی و اجرای روش های خلاقانه در برنامه های آموزشی زبان های خارجی به کار گرفته می شوند. این ابزارها بر پایه نیازهای زبان شناختی، دانش زبان و همچنین چگونگی به کار گیری زبان در راستای رسیدن به “آستانه” ارتباطی تعریف می شوند. چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها، به زبان فرانسه (Cadre européen commun de référence pour les langues)، یا به صورت مخفف (CECRL)، مهارت های زبانی را در شش سطح A1 تا C2 تعریف می کند. این شش سطح را می توان در سه دسته اصلی کاربران مبتدی، مستقل و با تجربه، جای داد. در هر سطح توانایی های زبان آموز در انتهای دوره با عبارت ” من می توانم” مشخص خواهد شد.

سطح B1 – – سطح آستانه
• مدت زمان تقریبی: در چهارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها، برای دسترسی به سطح B1، مستقلا 200 ساعت و با احتساب 200 ساعت آموزش سطح A1 و A2، مجموعا 400 ساعت آموزش پیش بینی شده است.
• درک شفاهی: اگر سطح زبانی واضح و استانداردی در خصوی مسائل مربوط به کار، دانشگاه و تفریحات استفاده شود، من می توانم این مطالب را متوجه شوم. من همچنین می توانم اکثر مطالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی در مورد اخبار روزانه و یا مطالبی مورد علاقه ام را متوجه شوم البته اگر به صورت آرام و واضح صحبت شود.
• درک مطلب: من می توانم متون نگارش شده به زبان محاوره و همچنین اتفاقات، ابراز احساسات و احوالپرسی در نامه های شخصی را متوجه شوم.
• صحبت کردن (مشارکت در بحث): من توانایی مواجهه با اکثر موقعیت هایی که در سفر با آن ها روبرو هستیم را دارم. من همچنین می توانم بدون آمادگی قبلی در مکالمات مرتبط با مسائل جاری، علایق شخصی، اتفاقات روزمره (مانند خانواده، تفریحات، کار، سفر و اخبار) ایفای نقش نمایم.
• صحبت کردن (بیان نظرات به صورت پیوسته): من توانایی بیان اصطلاحات ساده به منظور صحبت کردن در مورد در خصوص اتفاقات، آرزو و امید ها و اهدافم را دارم . من همچنین می توانم به صورت خلاصه توجیهات و توضیحاتم در خصوص عقاید و برنامه هایم بیان کنم. من می توانم داستانی یا خلاصه ای از فیلمی را به همراه نظرم در آن خصوص بیان نمایم.
• نگارش : من می توانم متنی ساده و منسجم در خصوص مسائل جاری یا علاقه مندی هایم نگارش نمیام. من همچنین توانایی نوشتن نامه های شخصی در خصوص تجارب و علایم را دارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *