زبان فرانسه و فوتبال
تیر ۹, ۱۳۹۹
معروف ترین اصطلاحات فرانسوی در کشورهای دیگر
تیر ۹, ۱۳۹۹

گویشهای فرانسوی

کشور فرانسه دارای تعداد قابل توجهی از گویشهای محلی است. و در ماده ۲ قانون اساسی کشور فرانسه ، زبان فرانسه، “زبان جمهوری فرانسه است” نامیده شده است. اما این بدان معنا نیست که فرانسه امروز اصطلاحات محلی را رد می کند زیرا قانون اساسی تصریح می کند که “زبان های محلی متعلق به میراث فرانسه هستند”.

زبان فرانسوی خود یک گویش است و ترکیبی از زبان لاتین می باشد. زبان فرانسه در ابتدا زبان پادشاهان بوده. و در طول تاریخ سیاست مداران، زبان فرانسه را ابزاری برای سلطنت و حکومت خود می دانستند. و به مردم عام اجازه استفاده از زبان فرانسه را نمی دادند. در قرن ۱۷ Vaugelas، که ساختار شناس و تئوریسن زبان بود، نحوه استفاده صحیح از زبان فرانسه را تدوین کرد.

زبان های منطقه ی فرانسه

پرکاربردترین زبان محلی در فرانسه ” برتون ” (به زبان فرانسوی : Le Breton) یک زبان سلتی است که تقریبا ۲۵۰ هزار نفر از آن استفاده می کنند. این زبان محلی فرانسه برای افراد غیر فرانسوی بسیار دشوار می باشد. زبان شناسان تخمین می زنند که حدود ۷۵ زبان منطقه ای در فرانسه وجود دارد. افرادی که زبان فرانسه را به عنوان یک زبان خارجی فرا می گیرند، مهم است که برای تلفظ بهتر زبان فرانسه از فرهنگ محلی فرانسه آگاهی داشته باشند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل و مهاجرت به کشور فرانسه، همچنین اطلاع از دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسه می توانید با کارشناسان انستیتو زبان فرانسه میلاد از طریق شماره های ۰۲۱۸۸۸۷۷۷۴۲ و ۰۹۰۱۳۲۳۹۰۰۸ تماس حاصل نمایید.

ترجمه، تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *