آیا زبان فرانسه دشوار است؟
بهمن ۱۸, ۱۳۹۹
Princesse boudeuse
بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

۱۰ شهر با کیفیت فرانسه برای زندگی کردن

۱- Angers

شهر Angers امن ترین شهر فرانسه در رده خود از نظر کیفیت زندگی خانوادگی است. از مهد کودک، مدرسه تا دانشگاه، شهر آنژه بهترین امتیاز را از نظر پشتیبانی دارد. نقاط قوت دیگر این شهر، اشتغال و امنیت است.

 

۲- Besançon

شهر Besanço مرکز فناوری و زیست پزشکی است. در واقع، این شهر دانشجویی (از هر ۵ نفر یک نفر دانشجو است) بسیار جذاب است زیرا فرصت های تحقیقاتی فراوانی را فراهم می کند. این شهر که فاصله ای ۲ ساعته با پاریس دارد، برای ایجاد درآمد و اقتصاد پایدار، سرمایه گذاری بسیار خوبی در ایجاد شبکه حمل و نقل شهری انجام داده است.

 

 

 

۳- Clermont-Ferrand

شهر Clermont-Ferrand که در جنوب شرقی فرانسه واقع شده، دارای آب و هوای مطلوبی است. این شهر به ساکنان خود از طریق مرکز بیمارستان دانشگاهی (Auvergnate)، خدمات درمانی با کیفیت و کارآمدی ارائه می نماید. یکی دیگر از امتیازات مثبت آن، آمار کم بزهکاری است.

 

 

۴- Nantes

شهر Nantes در چندکیلومتری Rennes پایتخت اقتصادی غرب، معروف به مروارید “سبز” است. در واقع، شهر دوک های بریتانی، به دلیل تلاش های خود برای محیط زیست و توسعه پایدار، در سال ۲۰۱۳ پایتخت سبز اروپا شد.
این شهر دارای ۱۰۰ پارک و باغ بوده که در مجموع ۲۱۵ هکتار مساحت آن را شامل می شوند. در بخش املاک و مستغلات ، قیمت ها دو تا سه برابر ارزان تر از پاریس (۲۴۳۸ یورو در متر مربع) است. نانت همچنین پویاترین کلان شهر فرانسه بوده که از این نظر از تولوز و مارسی جلوتر می باشد.

 

 

 

۵- Marseille

شهر Marseille همانند پاریس یک مرکز فوق العاده جذاب است. دارای یک شبکه حمل و نقل گسترده و دسترسی بسیار خوب، با ایستگاه های قطار و فرودگاه به سرتاسر اروپا می باشد. مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه از نظر اندازه نسبت به دیگر شهرهای جنوب است.
این شهر دارای فرصت های شغلی، فعالیت های تفریحی یا حتی خدمات با کیفیت درمانی را فراهم می کند. همچنین دانشجویان می توانند از تحصیلات با کیفیت در دانشگاه های مشهوری مانند دانشگاه اکس – مارسی (به زبان فرانسه Aix-Marseille.) بهره مند شوند.

 

 

دیگر شهر ها

۶- Montpellier
۷- Poitiers
۸- Rennes
۹- Saint-Etienne
۱۰- Tours

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *