نقل قول- در کنار دوستان
مهر ۲۹, ۱۴۰۰
La médaille de Sainte-Anne
مهر ۲۹, ۱۴۰۰

۵ شهر کوچک و جذاب فرانسه

۵ شهر کوچک و جذاب فرانسه

آیا تعجب می کنید که جدا از پاریس، چه مکانهای خوبی در فرانسه برای بازدید وجود دارد؟ بیشتر اوقات، ما پاریس را با فرانسه مرتبط می کنیم. وقتی از فرانسه صحبت می کنیم ، “برج ایفل”(به زبان انگلیسی Eiffel Tower)، “نوتردام”(به زبان فرانسه Notre Dame) و پاریسی ها (به زبان فرانسه Parisians) تقریباً همیشه در گفتگو هایمان حضور دارند.

هزاران روستای زیبا و شهرهای کوچک در فرانسه وجود دارد و هر منطقه ویژگی های خاص خود را دارد. سفر در برخی از شهرهای کوچک فرانسه به معنای سفر بین قله های تپه، شهرهای ساحلی صخره ای و مناظر نفس گیر در حالی که از سبک زندگی محلی مردم لذت می برید، است.

 1. Ars-en-Ré

اکثر مردم Ars-en-Ré را اینگونه توصیف می کنند “شهر جذاب دوچرخه، با خانه های سفید شده، کرکره های سبز رنگ سنتی و شهر ساحلی آرام اما خواب آلود.”

مرکز روستا در اطراف میدان مرکزی در کنار برج تجاری کلیسا قرار دارد. در تابستان برج ساعت برای بازدید عموم باز است. با داشتن منظره ای آرام از شهر و دریا، مکان خوبی برای استراحت است. این روستای کوچک در جزیره ری قرنها است که دریانوردان و بازرگانان را به خود جلب کرده است ، اما مسافران مدرن نیز تسلیم زیبایی این مکان می شوند.

 • نحوه رسیدن به اینجا: می توانید با قطار از مونپارناس به لا روشل بروید، و سپس باید از قطار یا اتوبوس دیگری از لا روشل به Ars-en-Ré سوار شوید.
 • مدت زمان سفر: تقریبا ۶ ساعت

 1. Piana

مانند Ars-en-Ré ، پیانا نیز از خانه ها و کلیساهای سنگی سفید شده تشکیل شده است. شهری در کورسیکا(به زبان فرانسهCorsica) که همچنین به عنوان جزیره زیبایی شناخته می شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ، پیانا مکانی زیبا با خلیج پورتو در زیر آن است. پیانا چندین بوتیک ، بار و رستوران دارد.

کلیسای سنت ماری (به زبان فرانسه Sainte-Marie) به سبک ایتالیایی قرن ۱۸. که شامل یک نقاشی متعلق به قرن هفدهم از سنت هوگو لینکلن (به زبان انگلیسی Saint Hugo of Lincoln) و یک مجسمه چوبی از عروسک است. مناظر در امتداد جاده پیانا به پورتو که به Calanches de Piana معروف است.

 • نحوه رسیدن به اینجا: با قطار از پاریس (سنت میشل) (به زبان انگلیسی Saint Michel) به آنتونی راتپ بروید و سپس از آنتونی راتپ (به زبان انگلیسیAntony Ratp) ، با قطار دیگری به پاریس اورلی (به زبان فرانسه Paris Orly.) بروید. از پاریس اورلی می توانید هواپیمای کالوی بگیرید. زمان سفر حدود یک ساعت و سی و پنج دقیقه است. هنگامی که در کالوی فرود می آیید ، می توانید با تاکسی به پیانا بروید.
 • مدت زمان سفر: تقریبا ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه

 1. Bonneval-sur-arc

اگر به دنبال ترکیبی از اسکی، پیاده روی (به زبان انگلیسی hiking) و سبک زندگی استانی (به زبان انگلیسی provincial way of life) هستید ، Bonneval  مکان خوبی برای بازدید است. این منطقه در زیر Col de l’lseran ، یکی از بلندترین کوه های اروپا قرار دارد ، بنابراین برای علاقه مندان به ورزش و دوستداران طبیعت توصیه می شود.

Bonneval در تابستان و زمستان کاملاً متفاوت است. در تابستان، این مکان عالی برای پیک نیک های خانوادگی و فعالیت های خارج از منزل است. در زمستان، آن را به یک پیست اسکی تبدیل می کند. ممکن است این منطقه اسکی کوچکتر و کمتر شناخته شده باشد ، اما شهرت خود را به دلیل کیفیت برف خود حفظ می کند، بعلاوه جمعیت کمتر به معنای فضا و آزادی بیشتر برای شما برای حرکت و تفریح با دوستان است.

 • نحوه رسیدن به اینجا : با قطار از Gare de Lyon پاریس به Modane بروید و از مودانه مستقیماً به Bonneval Sur Arc سوار شوید.
 • مدت سفر: تقریبا. ۶ ساعت و ۲۴ دقیقه

 1. Annecy

آنسی که گاهی اوقات به عنوان “ونیز کوچک” (به زبان انگلیسی Little Venice) نیز شناخته می شود، برای زوج های عاشق مکانی فوق العاده می باشد.

جاذبه های اصلی آنسی عبارتند از:

 • Le Palais de I‘Isle (قلعه تاریخی قرن دوازدهم درست در وسط یکی از کانالهای آن ساخته شده است که اکنون به عنوان یک اثر تاریخی و یک موزه تاریخ محلی طبقه بندی شده است)
 • آبهای آبی تیره دریاچه آنسی (به زبان فرانسه les eaux bleu foncé du lac d’Annecy)
 • خیابان رنگارنگ سنت کلر (به زبان فرانسه la colorée rue Sainte Claire)
 • پوشش گیاهی متنوع باغ های اروپا (به زبان فرانسه la végétation diversifiée des jardins européens)
 • پل عاشقان (به زبان فرانسه Pont des Amours)

 • نحوه رسیدن به اینجا: از قطار Gare de Lyon به Annecy با قطار سوار شوید.
 • مدت زمان سفر: تقریبا ۳ ساعت و ۴۴ دقیقه

 1. Colmar

کلمار به عنوان پایتخت شراب الزاسی مشهور است. این شهر رنگی است و یکی از “ونیزهای کوچک” فرانسه محسوب می شود. کلمار پر از خانه هایی با رنگ روشن، کانال های پر از گل و گل و فضایی شبیه به افسانه است. می توانید با قایق رانی از کانال های کلمار عبور کنید.

همچنین می توانید بازدید کنید:

 • موزه Unterlinden
 • خانه بارتولدی (خالق مجسمه آزادی) (به زبان فرانسه La maison de Bartholdi)
 • خانه هنرمند محلی معروف به هنسی (آثار هنری او تقریباً در همه جای کلمار وجود دارد)(به زبان فرانسه La maison d’un artiste local mieux connu sous le nom de Hansi)
 • نشانه های معماری مذهبی ژرمن-فرانسوی قرن ۸ در شهر ، مانند: خیابان اگلیس ، مارتین ، برج آب ، میسون آدولف و غیره.

 • چگونه می توان به اینجا رسید: با قطار از Paris Est به Colmar بروید.
 • مدت زمان سفر: تقریبا ۳ ساعت.

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *