۴ روش برای مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری (Job offer)
شهریور ۶, ۱۳۹۹
عاصمی پور، مترجم شیخ دیاباته
ترجمه مصاحبه تلویزیونی شیخ دیاباته توسط مهندس عاصمی پور
شهریور ۶, ۱۳۹۹

۶ جشنواره برتر فیلم کوتاه

فیلم کوتاه (به زبان فرانسه court métrage) گروهی از فیلم ها می باشد که نسبت به فیلم های بلند، هم زمان کمتری دارد و هم با بودجه بسیار پایین و تجهیزات کم ساخته می شود. زمان فیلم کوتاه در تعریف آکادمی هنرهای سینما حداکثر ۴۰ دقیقه می باشد. جشنواره های سینمایی بزرگ جهان مانند: جشنواره اسکار( به زبان فرانسه Oscars du cinéma)، جشنواره کن (به زبان فرانسه Festival de Cannes)، جشنواره برلین (به زبان فرانسه Berlinale) و غیره در کنار نمایش فیلم‌های بلند، نمایش فیلم کوتاه دارند و این فیلم‌ها جوایز خاص خودشان را هم می‌گیرند.

۱. جشنواره هنر سینماتیک ونیز

این جشنواره بین المللی (به زبان ایتالیایی Mostra internazionale d´arte kinematografica di Venezia ) همه ساله در کاخ سینمایی ونیز لیدو (به زبان فرانسه Lido de Venise) برگزار می شود. جشنواره ی بین المللی فیلم ونیز از قدیمی ترین جشنواره های فیلم در جهان است.(سال ۱۹۳۲ تاسیس شد) شرکت در این جشنواره بین المللی فرصتی ست برای دیده شدن و کشف استعداد های جدید.

۲. جشنواره کن

این جشنواره بین المللی (به زبان فرانسه Le Festival de Cannes) 70 سال است که در شهر کن واقع در کشور فرانسه میزبان فیلم های سینمایی بلند، فیلمهای کوتاه و تمام گروه های سینمای جهان است.

۳. جشنواره TriBeCa

این جشنواره سینمایی، یک رویداد سالانه فیلم مستقل در شهر نیویورک آمریکا برگزار می شود. این جشنواره توسط رابرت دنیرو (به زبان فرانسه Robert De Niro)بازیگر و تهیه کننده امریکایی، کریگ هاتکوف(به زبان فرانسه Craig Hatkoff) سرمایه گذار آمریکایی و جین روزنتال (به زبان فرانسه Jane Rosenthal) تهیه کننده آمریکایی برای احیای اقتصاد، و زندگی فرهنگی محله منهتن امریکا (به زبان فرانسه Manhattan) پس از اتفاقات ۱۱ سپتانبر۲۰۰۱ تاسیس شد.

۴. جشنواره تاورمینا

این جشنواره بین المللی (به زبان ایتالیایی Taormina Film Fest) در تئاتر باستانی شهر زیبای سیسیل برگزار می شود.
این جشنواره بین المللی فیلم ۶۵ سال است که میزبان فیلم های سینمایی جهان بوده است.

۵. جشنواره برلین

این جشنواره بین المللی (به زبان آلمانی Internationale Filmfestspiele Berlin) در شهر برلین، آلمان ۶۰ سال است که میزبان فیلم های سینمایی جهان می باشد. اگر تا به حال به برلین سفر نکرده اید، سال ۲۰۲۰ سال مناسبی ست تا در مراسم ۷۰ سالگی این جشنواره بین المللی شرکت کنید. جشنواره بین المللی فیلم برلین در سال ۱۹۵۱ با هدف ” جهان آزاد” همزمان با جشنواره های کن و ونیز ایجاد شد.

۶. جشنواره تورنتو

این رویداد در سال ۱۹۷۶ با تاثیر از جشنواره های کن، برلین و ونیز ایجاد شده است، زمان برگزاری این جشنواره اولین پنجشنبه ماه سپتامبر برگزار می شود. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یا TIFF، به عنوان نسخه آزمایشی جشنواره اسکار شناخته می شود، بیش از ۳۰۰ فیلم در این جشنواره به نمایش در می آیند که بخش اعظم الهام بخش آن از تنوع فرهنگی تورنتو است.

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

برای اطلاع از مهاجرت کاری و هنری به فرانسه، آلمان، کانادا و همچنین ترجمه فیلم نامه،نمایشنامه و دیگر آثار هنری به زبان فرانسه، زبان آلمانی و زبان انگلیسی با شماره های ۸۸۸۷۷۷۴۲ و ۰۹۰۱۳۲۳۹۰۰۸ تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.