گرامر- کاربردهای عبارت c’est و il est
آبان ۱, ۱۴۰۰
لغات-سلامتی – قسمت دوم
آبان ۱, ۱۴۰۰

۶ منوی شگفت انگیز فرانسوی

۶ آداب و رسوم سرو غذا در فرانسه  

فرانسوی ها مجموعه کاملی از آداب و رسوم را دارند که حول غذا خوردن می چرخد. برخی از آنها احتمالاً چندان شگفت آور نیستند – برای مثال ، مانند سایر فرهنگ های غربی ، فرانسوی های مودب بیشتر وعده های غذایی را با چنگال، چاقو و در صورت لزوم با قاشق می خورند و شما هرگز قبل از میزبان غذا نمی خورید. در این مقاله شش منوی فرانسوی وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند!

 1. باگت را برش نزنید.

نان باگت بخش مهمی از بسیاری از وعده های غذایی فرانسوی ها است. در فرانسه قبل از سرو غذا برش نمی زنند، بلکه به صورت کامل نگهداری می شود. رستوران ها اغلب از این قاعده مستثنی هستند و تکه های نان باگت را که از قبل برش خورده اند در یک سبد کوچک زیبا سرو می کنند.

 1. چاقو و چنگال خود را در دست داشته باشید

یکی از پیچیده ترین شیوه های سفره فرانسوی این است که چگونه فرانسوی ها از چنگال و چاقوی خود استفاده می کنند. فرانسوی ها کارها را متفاوت انجام می دهند ، چنگال خود را در دست چپ و چاقو را در دست راست در تمام مدت غذا خوردن نگه می دارند (توجه داشته باشید که این امر برای افراد چپ دست قابل برگشت است).

علاوه بر این ، چنگال به شکلی نگه داشته می شود که ما آن را برعکس در نظر گرفته ایم و قسمت خمیده آن رو به بالا است. و چاقو هرگز در مشت گره کرده نمی ماند. هر دو ظروف را به آرامی با انگشتان مرتب و کشیده در همه زمان ها می گیرید.

 1. دستمال سفره خود را مخفی کنید

فرانسوی ها تقریباً همیشه دستمال های خود را هنگام ناهار و شام، حتی در هنگام وعده های غذایی غیررسمی خانوادگی، روی پا می گذارند. تنها دفعاتی که دستمال سفره شما روی میز خواهد بود ، زمانی است که شما نیستید: در ابتدای غذا، زمانی که در سالن غذاخوری هستین و در پایان، هنگامی که دستمال سفره خود را کنار بشقاب خود قرار می دهید، نشانه تمام شدن کارتان است.

 1. کاهو را قطع نکنید. آن را تا کنید!

سالاد اغلب با برگهای بلند کاهو در فرانسه سرو می شود ، اما هرگز ، هرگز نباید آن را برش دهید! این کار یک توهین محسوب می شود. روش صحیح خوردن کاهو در فرانسه این است که از چاقوی خود استفاده کنید. تا برگهای کاهو را روی چنگال خود تا کنید.

 1. خیلی زود غذا نخورید

فرانسوی ها هرگز سریع غذا نمی خورند. فرانسوی ها معتقدند که باید از غذا لذت برد و، این یکی از دلایلی است که نوشیدن قهوه در حال حرکت در  فرانسه واقعاً انجام نمی شود.

 1. استفاده از منو، چنگال، چاقو برای ارتباط

اگرچه لازم نیست ، اما در بین فرانسوی ها به طور کلی شناخته شده است که در یک رستوران، می توانید از منو و ظروف نقره ای خود برای برقراری ارتباط بی سر و صدا و در نتیجه مودبانه با سرور خود استفاده کنید. سه کد رایج در رستوران های فرانسوی :

 • بستن منو (در صورت باز بودن)

منوی خود را ببندید و آن را در کنار بشقاب خود قرار دهید تا نشان دهد که برای سفارش آماده هستید.

 • استفاده از چاقو و چنگال

اگر نیاز به استراحت دارید اما برای ادامه خوردن برنامه ریزی می کنید ، یا اگر می خواهید از میز خارج شوید اما کارتان تمام نشده است، چنگال و چاقوی خود را در لبه بشقاب قرار دهید ، طوری که نقاط آنها رو به یکدیگر باشد و شکل یک مثلثی که تقریباً در مرکز صفحه قرار دارد. وقتی غذا خوردن را تمام کردید، چاقو و چنگال خود را کنار هم در نزدیکی ساعت سه در بشقاب خود قرار دهید. چنگال باید به سمت پایین و سمت خمیده به سمت سقف باشد.

همچنین لازم به ذکر است که این منوها و کدهای کارد و چنگال برای داشتن یک وعده غذایی موفق در اکثر رستوران های فرانسوی کاملاً ضروری نیستند. سرور شما معمولاً حداقل یک یا دو بار به شما سر می زند تا ببیند آیا به چیزی احتیاج دارید یا خیر. و اگر این کار را نکردند، می توانید با بلند کردن دست و تکان دادن ملایم دستان خود ، مودبانه نظر آنها را جلب کنید ، یا هنگام عبور از آنها ، با گفتن “ببخشید”.

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

 

2 Comments

 1. sara گفت:

  c’est parfait merci beaucoup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *