نکاتی در مورد زبان فرانسوی
مارس 7, 2020
سه دانشگاه برتر کشور فرانسه
مارس 7, 2020

مناطق فرانسوی زبان کشور سوئیس

همانطور که احتمالا اکثر شما می دانید، سوئیس کشوری چند زبانه است. در شمال و نزدیکی مرز آلمان، زبان آلمانی، در شرق، زبان ایتالیایی و در جنوب زبان فرانسوی صحبت می شود. البته تعداد افرادی که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند حدود 10 درصد است.
بنابراین برای مهاجرت و زندگی در سوئیس، با توجه به منطقه ای که برای سکونت و یا تحصیل در این کشور انتخاب می کنید، باید زبان مربوط به آن منطقه را نیز بیاموزید.

قسمت هایی که در آن زبان فرانسه به عنوان زبان اول صحبت می شود، سوئیس روماند یا به فرانسه “Suisse Romande” نامیده می شود. برای زندگی و تحصیل و کار در منطقه فرانسوی زبان کشور سوئیس، طبیعتا باید به زبان فرانسه مسلط بود.
اما این بدان معنا نیست که در سایر مناطق کشور سوئیس زبان فرانسوی صحبت نمی شود. در واقع بهتر است برای مهاجرت به کشور سوئیس، زبان اول (آلمانی یا فرانسه) را به صورت کاملا حرفه ای دانست و زبان دوم را در حد متوسط، زیرا در برخی مناطق، هر دو زبان رایج هستند.

نقشه سوئیس روماند

سوئیس روماند متشکل از استان ها (به فرانسه : canton) و شهرهای مختلفی است. همانطور که در نقشه پیداست، زبان فرانسوی در شمال غرب، غرب و جنوب کشور صحبت می شود. 7 استان در سراسر سوئیس فرانسه زبان هستند. استان های مانند ژنو (Genève)، وو(Vaud)، فریبورگ (Fribourg)، وله (Valais)، ژورا (Jura)، نوشاتل(Neuchâtel).
طبق آمار اعلامی در سال 2019، حدود 2 میلیون و 150 هزار نفر، ساکن منطقه سوئیس روماند هستند.
در این منطقه، آداب و رسوم، فرهنگ، موسیقی و حتی معماری شباهت زیادی به کشور فرانسه دارد. از زیبایی های منطقه سوئیس روماند، می توان به دریاچه لمان (Lac Léman)، رشته کوه های آلپ و پیست های اسکی اش، جنگل و کمپینگ و مزارع کشت انگور اشتره کرد.
دانشگاه های معتبر زیادی در این منطقه وجود دارند که می توان به دانشگاه پلی تکنیک لوزان (École Polytechnique Fédérale de Lausanne)، دانشگاه لوزان (Université de Lausanne)، دانشگاه ژنو (Université de Genève) و دانشگاه فریبورگ (Université de Fribourg) اشاره نمود.


دانشگاه پلی تکنیک لوزان École Polytechnique Fédérale de Lausanne

زندگی در این منطقه از کشور سوئیس مانند سایر بخش ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و ساکنین آن به دلیل وجود جشن های متعدد، از روحیه شادی برخوردار هستند. از جمله این جشن ها می توان به جشن موسیقی (Fête de la Musique)، کارناوال لوزان (Carnaval de Lausanne)، فستیوال جاز منترو(Montreux Jazz Festival) و جشن انگور چینی(Fête des Vendages) اشاره نمود.
شهر ژنو با بیش از 200 نهاد بین المللی مقر سازمان ملل بوده و برای افرادی که مهاجرت به سوئیس را انتخاب می کنند، فرصت های شغلی بسیاری را فراهم می آورد. شما هنگام قدم زدن در خیابان های ژنو، علاوه بر زبان فرانسه، ده ها زبان دیگر را در اطرافتان می شنوید.


صندلی شکسته در روبروی مقر سازمان ملل در ژنو که نماد مجروحان جنگی است

از دیگر موارد مهم، وجود مدارس آموزش زبان فرانسه بسیار با کیفیت در این منطقه است که متقاضیان را با بالاترین استاندارها آماده ورود به اجتماع می نمایند.


شهر زیبای لوزان، مقر کمیته ملی المپیک

پشنهاد ویژه ما به شما قبل از مسافرت به کشور زیبای سوئیس، بهره مندی از خدمات آموزشی انستیتو میلاد می باشد. ما با توجه به بهره مندی از مدیریت و مدرسان با تجربه و متخصص، که خود سابقه تحصیل و زندگی در کشورهای فرانسه زبان را دارند، تضمین کیفیت آموزش زبان فرانسوی به صورت گروهی، خصوصی و مجازی را می نماییم.
در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان انستیتو میلاد را دارید، با شماره های 02188877742 و 09013239008 تماس حاصل نمایید.
نویسنده : میلاد عاصمی پور
همرسانی با ذکر منبع بلا مانع است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *