صرف فعل : se placer
آبان ۵, ۱۴۰۰
نقل قول : شانس زیبا شدن روز
آبان ۵, ۱۴۰۰

پنیرهای فرانسوی

به جرات می توان گفت که فرانسوی ها با پنیر رابطه عاشقانه دارند. پنیر بخش مهمی از فرهنگ آشپزی فرانسوی است، که تصور زندگی بدون آن برای فرانسوی ها دشوار است. برآورد شده است که ۹۶ درصد از مردم فرانسه پنیر می خورند و تقریبا نیمی از آنها روزانه آن را می خورند. پنیرهای فرانسوی آنقدر زیاد هستند که نمی توان دقیقاً تعداد آنها را تشخیص داد. (حدودا ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نوع مختلف پنیر وجود دارد)

تاریخچه مختصر

در قرون وسطی در فرانسه، صومعه ها بودند که سنت پنیر فرانسوی را آغاز کردند. راهبان به آن افتخار می کردند و در تولید آن دقیق بودند. با گذشت زمان، کشاورزان با تولید شیر، کشک را استخراج کردند و پس از آزمایش های فراوان، انواع زیادی از پنیرهای همه با طعم و ویژگی های منطقه ای متفاوت را تولید کردند. بنابراین هنر پنیر سازی در فرانسه متولد شد.

پنیر خود را انتخاب کنید!

هر منطقه در فرانسه انواع پنیر خود را تولید کرده است. انواع مختلف پنیر تا حد زیادی تحت تأثیر آب و هوا قرار دارد و از سه نوع شیر اصلی تهیه می شود:

شیر گاو (به زبان فرانسه lait de vache)

شیر بز (به زبان فرانسه lait de chèvre)

شیر گوسفند (به زبان فرانسه lait de brebis)

در زیر لیستی از هفت نوع مختلف پنیر فرانسوی و چند مثال آورده شده است. این به هیچ وجه یک لیست جامع نیست!

  • پنیر تازه (به زبان فرانسه fromage frais( Fromage frais ، fromage blanc))
  • پنیر سخت (به زبان فرانسه fromage à pâte dure) Comté))
  • پنیر نیمه سفت (به زبان فرانسه fromage à pâte half-dure)
  • پنیر نرم (به زبان فرانسه fromage à pâte molle) Brie)
  • پنیر رگ آبی (به زبان فرانسه fromage à pâte persillée)
  • پنیر فرآوری شده (به زبان فرانسه fromage à pâte fondue)

چه موقع پنیر بخوریم

پنیر جزء مهمی از غذا در فرانسه است، که دوره خاص خود را دارد. عموما بعد از غذای اصلی، قبل از دسر سرو می شود و اغلب به جای دسر خورده می شود. مهم است که به خاطر داشته باشید که پنیر در فرانسه یک پیش غذا نیست.

پنیر در فرانسه در حد اعتدال مصرف می شود. کیفیت آن برخلاف کمیت است. خوردن کمی پنیر با کیفیت بالا بعد از وعده غذایی اصلی به شما این امکان را می دهد تا احساس رضایت بیشتری داشته باشید و در نتیجه پنیر کمتری بخورید.

روش صحیح خوردن پنیر

آداب غذاخوری فرانسوی حکم می کند که یک بشقاب پنیر باید به هر مهمان داده شود. هر مهمان مقدار پنیری را که دوست دارد بخورد برش می دهد. با این حال این همیشه در واقعیت انجام نمی شود. گاهی اوقات بشقاب پنیر در وسط میز قرار می گیرد تا هرکسی به خودش آن را بردارد. هنگام سرو بشقاب پنیر در فرانسه ، هرگز نباید تعداد پنیرها بیشتر از مهمانان باشد.

سنت حکم می کند که پنیر باید به صورت فرد، معمولاً سه، پنج یا هفت  تعداد سرو شود. معمولاً به صورت کامل یا قطعات بزرگ سرو می شود تا مرطوب بماند و طعم خود را حفظ کند.

هنگام سرو پنیر، شما به وسایل زیر نیاز دارید:

  • چاقو – ترجیحا چاقوی پنیر
  • یک چنگال
  • مقداری نان

در فرانسه پنیر اغلب با نان خورده می شود. پنیر خود را با تکه های بزرگ نان نخورید یا با آن ساندویچ درست نکنید. در عوض ، نان خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید. نان خود را با پنیر روی بشقاب نگذارید. نان باید مستقیماً روی میز و در کنار بشقاب شما بنشیند. پنیر گاهی اوقات با سالاد یا میوه های تازه همراه می شود که طعم آنها را تکمیل می کند.

دستور صحیح خوردن پنیر

به زبان ساده تر ، ترتیب صحیح خوردن پنیر این است که با ملایم ترین نوع شروع کنید و به قوی ترین یا بدبو کننده ترین آنها  برسید. پنیرهای ملایم معمولاً رنگ روشن و بو دارند. پنیرهای رگ آبی از نظر طعم و بو قوی ترین هستند. اگر با یک پنیر بد بو شروع کنید، به سادگی نمی توانید یک پنیر ملایم را بچشید.

هنگام سرو یک بشقاب پنیر برای مهمانان خود، مطمئن شوید که پنیر را در یک خط یا دایره از سبک ترین تا قوی ترین قرار دهید.

نحوه برش صحیح پنیر فرانسوی

در فرانسه پنیر همیشه به صورت کامل یا قطعات بزرگ ارائه می شود تا مهمانان خودشان برش دهند. به طور کلی پنیر فرانسوی به شکل مثلثی برش داده می شود، اما این بستگی به پنیر دارد، زیرا هر شکل روش خود را برای برش دارد. دلیل برش هر شکل متفاوت، این است که مرکز پنیر اغلب بهترین قسمت در نظر گرفته می شود. بی ادبی خواهد بود اگر بیش از سهم خود از مرکز آن استفاده کنید. سعی کنید پنیر را به برش های کوچک برش ندهید، زیرا شکل آن را خراب می کند. توصیه می شود یک قطعه بزرگتر را ببرید و سپس آن را به نصف تقسیم کنید.

حرف پایانی

فرانسوی ها بی نهایت به پنیرهای خود می بالند و آنها را طی هزاران سال تصفیه و کامل کرده اند. بنابراین نباید تعجب آور باشد که برای بسیاری از مردم یک نیاز غذایی روزانه است. هیچ سفری به فرانسه بدون امتحان یک پنیر خوشمزه کامل نمی شود. خوردن پنیر فرانسوی واقعاً لذت بخش است!

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

https://www.talkinfrench.com/french-cheese-etiquette/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *