گرامر – تفاوت‌های افعال connaître و savoir
شهریور ۲۷, ۱۴۰۰
لغات-بیان احساسات
شهریور ۲۷, ۱۴۰۰

۷ آمار درباره فرانسه که ممکن است شما را شگفت زده کند.

راههای زیادی برای آشنایی با کشور فرانسه وجود دارد. یکی از سریع ترین موارد این است که به آمار نگاه کنید. آمار نمی تواند همه چیز را در مورد زندگی در فرانسه به ما بگوید. به هر حال، تجربه شخصی هر فرد متفاوت است. بیایید به ۷ آمار در مورد کشور فرانسه نگاه کنیم، از جمله تعدادی که ممکن است شما را شگفت زده کند.

۱. جمعیت فرانسه چند نفر است؟

فرانسه در سال ۲۰۲۰، دارای ۶۶،۷۳۲،۵۲۸ نفر بود. توجه داشته باشید این تعداد مداوم در حال تغییر است. همچنین این شمار فقط شامل افراد با اقامت قانونی است نه مهاجرین قانونی. فرانسه دومین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و دومین کشور پر جمعیت جهان می باشد.

۲. نرخ زاد و ولد فرانسه چقدر است؟

یک زن متوسط در فرانسه دارای ۲ فرزند است.

۳. امید به زندگی در فرانسه چقدر است؟

میانگین امید به زندگی در فرانسه در سال ۲۰۲۰ ۸۲/۷۳ سال بوده است. میانگین امید به زندگی یک زن فرانسوی ۸۵.۷ سال چشمگیر است. میانگین امید به زندگی مردان در فرانسه ۸۰.۱ سال است.

۴. جان باختگان کووید -۱۹ در فرانسه

تا فوریه ۲۰۲۱ ، ۷۶،۸۵۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در فرانسه جان خود را از دست داده اند.

۵. آمار ازدواج و طلاق در فرانسه

طبق گزارش INSEE یکی از سازمان های ملی نظرسنجی فرانسه :
در سال ۲۰۱۹، زمانی که هنوز عروسی های بزرگ مهم نبود ، ۲۲۷ هزار زوج فرانسوی ازدواج کردند. در سال ۲۰۱۸ ، ۶۲ هزار ۳۰۰ زوج در فرانسه طلاق گرفتند. امروزه از هر پنج خانواده فرانسوی یک خانواده، تک خانواده هستند.

حدود ۲۳ درصد از کودکان فرانسوی دارای والدینی هستند که با هم زندگی می کنند اما ازدواج نکرده اند.اگر زوجها فرزندی بخواهند ازدواج نمی کنند و فرزندان والدین مجرد (بدون ذکر والدین مطلقه) مورد تمسخر یا محرومیت قرار نمی گیرند.

۶. حیوانات خانگی در فرانسه

گربه ها و سگ ها رایج ترین حیوانات خانگی در فرانسه هستند. در سال ۲۰۲۰ ، ۳۳ درصد از خانواده های فرانسوی حداقل یک گربه داشتند، که گربه ها را به حیوان خانگی مورد علاقه فرانسه تبدیل کرد.
۲۵ درصد از فرانسوی ها حداقل یک سگ داشتند. محبوب ترین نژاد سگ در فرانسه در حال حاضر Australian shepherd است.

۷. بیشترین زبانهای مورد مطالعه در فرانسه

زبان انگلیسی بیشترین زبان مورد مطالعه در اروپا، از جمله کشور فرانسه است. ۹۸ درصد دانش آموزان اروپایی در مقطع متوسطه انگلیسی می خوانند. پس از زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی متداول ترین زبان مورد مطالعه در مدارس فرانسه است. در خارج از کشور فرانسه ، زبان فرانسه دومین زبان مورد مطالعه در اروپا است و ۳۴ درصد از دانش آموزان در کلاس های فرانسوی شرکت می کنند. با وجود همه این مطالعات، یک نظرسنجی اخیر نشان داد که تنها ۱۹ درصد از مردم فرانسه معتقدند که در سطح خوب یا عالی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ۵۰ درصد از فرانسوی ها ادعا می کنند که زبان انگلیسی را خوب صحبت نمی کنند.

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *