صرف فعل : décevoir
آبان ۱۹, ۱۴۰۰
نقل قول : سلیقه شخص
آبان ۱۹, ۱۴۰۰

۷ فیلم ترسناک فرانسوی

  یادگیری زبان فرانسه فقط حفظ کردن واژگان و قواعد دستور زبان نیست. تمرین و یادگیری زبان فرانسه در دنیای واقعی و رسانه های مکمل مانند کتاب، پادکست و فیلم است. بالاخره فیلم ها فقط برای سرگرمی نیستند. آنها همچنین به شما یک آموزش فرهنگی می دهند که درک زبان فرانسه شما را غنی می کند. فیلم‌های فرانسوی همچنین شما را در معرض شکل طبیعی‌تری از زبان فرانسه با واژگان و زبان عامیانه معتبر قرار می‌دهند و به شما می‌آموزند که کلمات را با زبان بدن مرتبط کنید. برای یادگیری زبان رانسه به کمک فیلم، ژانرهای متفوت را تماشا کنید . با اینکار دایره لغات شما افزایش پیدا میکند. در این مقاله ۱۰ فیلم ترسناک فرانسوی را به شما معرفی می کنیم.

در فرانسه معاصر، فیلم های ترسناک اغلب به شکل یک زیر ژانر ترسناک شناخته می شوند که به نام «فرانسوی جدید» شناخته می شود. اصطلاح New French Extremity اولین بار توسط جیمز کوانت ابداع شد. این ژانر فرعی با ترکیب دیدگاه‌هایی که میزان واقعی وحشیگری انسان را نشان می‌دهد، خود را از تصویرهای رایج‌تر ترسناک متمایز می‌کند.

این ژانر به دلیل میزان بی رحمی و خشونت در فیلم هایشان بحث برانگیز شده است. با این حال، جنبش New French Extremity ماهیتی شیک و مبتکرانه در نظر گرفته می شود.  

هشدار: این فیلم‌ها مملو از تصاویر خشونت‌آمیز هستند که ممکن است برای همه بینندگان مناسب نباشد.

 

  1. Ascenseur pour l’échafaud

کارگردانLouis Malle (۱۹۵۸)

فیلمی به سبک نوآر،  Ascenseur pour l’échafaud نشان می دهد که چگونه عشق می تواند گاهی ما را به مسیرهای خطرناک سوق دهد. فلورانس و ژولین (همسر یک تاجر است) با هم رابطه دارند و تنها راه کنار هم بودن آنها این است که شوهر ژولین را برای همیشه از این معادله خارج کند. آن دو دقیقاً قتل را برنامه ریزی می کنند.

 

 

 

 

 

  1. Haute Tension

کارگردان: الکساندر آجا (۲۰۰۳)

دو دوست دانشگاهی، ماری و الکسا، برای تعطیلات به خانه روستایی والدین الکسا می روند. هنگامی که در تعطیلات هستند، توسط یک قاتل سریالی مورد حکله قرار میگیرند. و به این ترتیب یک بازی وحشتناک موش و گربه با دختران شروع می شود که مجبورند از هر سلاحی که در اختیار دارند برای زنده ماندن از قتل عام استفاده کنند. این فیلم، اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم های اسلشر سال های اخیر ذکر می شود.

 

 

 

 

 

 

  1. Dans Ma Peau

کارگردان و نویسنده: مارینا دی وان (۲۰۰۴)

این فیلم در مقایسه با برخی از پیشنهادات قبلی به تنهایی یک موضوع منحصر به فرد است. وحشت واقعی آن در خشونت نیست، بلکه در شیفتگی یک زن به بدنش است. داستان زمانی شروع می شود که استر در یک مهمانی پای خود را زخمی می کند. زندگی استر عالی به نظر می رسد. با این حال، وقتی او متوجه می‌شود که نمی‌تواند دردی را احساس کند، همه این‌ها دیگر اهمیت پیدا نمی‌کنند. بدن او تحمل درد عجیبی دارد و او آماده است بیشتر در مورد آن کشف کند حتی اگر به معنای خودزنی باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ils

کارگردان و نویسنده: دیوید مورئو و خاویر پالود (۲۰۰۶)

این فیلم اعصاب خردکن که ظاهراً بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است، و احساس ناخوشایندی در سرتاسر آن وجود دارد، ترس و وحشت یک زوج جوان طبقه متوسط را به تصویر می‌کشد که هودی‌های مرموز به خانه زیبای آنها حمله می‌کنند.

  1. À l’intérieur

کارگردان: جولین موری و الکساندر بوستیلو (۲۰۰۷)

در شب کریسمس، سارا که باردار است، خود را برای زایمان آماده می کند. با فرا رسیدن شب، زنی مرموز در خانه اش ظاهر می شود و از تلفنش می خواهد که برای کمک تماس بگیرد. معلوم می شود کهآن زن یک سارق دیوانه است.سارا موفق می شود با پلیس تماس بگیرد، اما آیا کسی می تواند به او در برابر هیولای داخل خانه کمک کند؟

 

 

 

 

 

 

  1. Captifs

کارگردان:  یان گوزلان (۲۰۱۰)

فیلم Captifs که توسط وزیر سابق فرانسه و اولین رئیس نمایندگی سازمان ملل در کوزوو برنارد کوشنر تأمین مالی می شود، درباره گروهی از امدادگران پزشکی در کوزوو است که توسط یک باند قاچاقچی اعضای بدن ربوده شده اند.

 

 

 

 

 

 

  1. Livide 

کارگردان و نویسنده: الکساندر بوستیلو و جول فاین موری (۲۰۱۱)

 

 یک فیلم فانتزی گوتیک فرانسوی در مورد لوسی، پرستاری است که وظیفه مراقبت از خانم جسل، پیرزنی در کما را دارد که در یک عمارت متروکه و بزرگ زندگی می کند. شایعه ای در مورد ثروت زیاد پیرزن، لوسی را فاسد کرده و او، دوست پسرش و دوستش را وسوسه می کند تا به دنبال گنج پنهانی بگردند که ظاهراً در یکی از اتاق های قفل شده عمارت موجود است. با این حال، این عمارت خالی از سکنه نیست.

تهیه و تنظیم : هانیه خسروان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *